ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

یه دلیلی که مردم ایرانی توی کانادا خیلی زیاد عصبی و ناراحتن،

اینه که 

مردم سفید کانادا به وضوح از مرگ ایرانیای بیچاره یا خوشحالن یا نسبت بهش خیلی بی تفاوتی نشون میدن.

یعنی تو قشنگ این رو میفهمی ها. نه همه شون. آدم  حسابیا، باسوادها و باتجربه ها رفتار خیلی بهتری دارن. ولی تعداد اینها خیلی کمه.

ولی تعداد کسانی که بی تفاوتن یا حتی میگن یه نون خور کمتر شد خیلیییییییییی زیاده.

یه دلیلی که جاستین ترودو خیلی واکنش نشون داد و خواست مثلا توجه کنه، این بود که میخواد یه ذره توی قلب مردم جا بگیره و ضمنا توی عرصه بین المللی یه شخصیتی نشون بده.

وگرنه خود مردم علاقه ای ندارن ب این قضیه.

من با اینها زندگی کردم و اینها رو میشناسم.

وقتی زله کرمانشاه اومد و داشتم میگفتم که اره مثلا صد نفر مردن، چند تا شون اومدن بغلم کردن و حرف زدن و بقیه ساکت، حتی میخندیدن.

یعنی فکر نکنین این حمایتی که از مردم میشه همه ش از طرف خود مردمه.

این بهترین فرصت برای جاستین ترودو هست که بتونه بلاخره بگه که اره من هرچی مهاجر اوردم حواسم بهشون هست و ما مثل امریکا نیستیمو و ما ایرانیا رو دوست داریم.

تا قبل ازین که ترامچ حمایت کنه و ابراز علاقه کنه به ایرانیا و فارسی بنویسه همه من جمله ترودو خیلی عادی عزاداری میکردن.

ولی وقتی ترامپ این کارها رو کرد اینها هم شدت دادن به کارهاشون.

توی اخرین خبری هم که خوندم ترودو برگشته به ترامپ گفته که افتادن این هواپیما تقصیر توئه. 

یعنی من موندم،

اخه تو عرضه نداری یه دونه خونه رو اداره کنی چه برسه به یه کشور، 

امریکا داره کانادا رو اداره میکنه.

اینها نمیتونن یه دونه کافه باز کنن کافه.

بعد اومدی ترامپ رو سرزنش میکنی؟ سقفی کوتاه تر از مال اون پیدا نکردی؟

اینها در درون خودش به شدت از امریکاییا متنفرن.

ما رو که ادم حساب نمیکنن کلا چون خدا سر ما زده. و ضمنا خاورمیانه دوره ازینجا.

وگرنه ما هم میتونیم براشون دشمن باشیم.

ولی اینها خیلی ناراحت میشن که امریکا اینقدر اینجا پیشرفت کردهف بغل گوش اینهاست، امریکا شده امریکا و اینها کانادان.

برام جالبه که اینقدر هم تشون کمتر از خیلیا هست که اینو راحت بروز میدن.

و جالبترش عکس العمل عجیب ایرانیاس.

ایرانیا خیلی دهن بینن. مثل بقیه مردم دنیا.

طرف میبینی اومده میگه تنکس کانادا که شما اینقدر مهربونین.

قبول دارم اینجا هم ادم مهربون زیاده.

ولی ایرانیا خیلی دهن بینن. یعنی اگه یه کانادایی پیدا بشه که یه بار پسره رو بغل کنه یا بگه وای منو در غم خودت شیک بدون، اون ایرانیه دیگه همه مشکلات اون کشور رو و اون غرغرهایی که میزد و میزنه درباره کانادا رو فراموش میکنه و فوری میگه کانادا ایز ده بست کانته ری.

این اخلاق ایرانیا برای من عجیبه دیگه همین.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش تایپوگرافی چهره ارزون فروش | خرید فیلم,خرید سریال,سریال ایرانی,سریال خارجی,سریال گل و گیاه فرش دستباف مدرن ایرانی (فرش فراهان) FARAHAN CARPET موسسه آموزشی پویایی سی پی استور يادداشت پکیج تصفیه فاضلاب , قیمت پکیج فاضلابی ؛ ناب زیست ایران هولوگرام ـــــــثبتــــــــــــــــــــــــــ